{Eğitimde} Konumuz: 2022-YKS, 2023-YKS, Yol Haritası

Konular öğrencilerin pratik yaşamlarında karşılaştıkları gerçek durumlardır. Bunların aşılması için “yol arkadaşlığı” yapmaya “koçluk” diyoruz.

2022-YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından, açıköğretim programları kontenjanlarının %100’ünün, örgün yükseköğretim programları kontenjanlarının %98,09’unun dolduğu duyuruldu.

Artık, yerleşenler öğrenciler için kariyer hedefleri güncellenecek, üniversitelerine uyum sağlama ve başarılı olma sürecini başlatacaklar. Bu öğrencilere önerimiz, notlarını yüksek tutmaları, ilk 10 ve ilk 3 başarısını hedeflemeleri, sosyal olmaları, her açıdan kendilerini geliştirmeleri ve üniversite mezuniyetine kendilerini hazırlamaları.

Çeşitli nedenlerle yeniden YKS’ye girmek isteyenler ve 2023-YKS‘ye ilk defa girecek öğrenciler ise, plan ve stratejilerini yeniden gözden geçirip hazırlık çalışmalarını sürdürecekler. Bu noktada, “kendim mi hazırlanmalıyım, özel ders mi almalıyım, kursa mı gitmeliyim” gibi sorular gündeme gelecektir. Bunların cevabı adayların kendi durumlarına göre değişebilmektedir. Bir uzmandan görüş almanızı öneririz.

Sevgili arkadaşlar, sınava hazırlanmak o kadar karmaşık bir konu değildir. Size gerekli üç şey, “kaynak, hedef ve yöntemdir”. Doğru bir stratejiyle başaracağınıza inanıyoruz.

Zeka İstasyonu ®