(Hızlı) Okuma ve Öğrenme Stratejileri sistemYES! Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenmenin, sınavlara hazırlanmanın, kitap okumanın, yazmanın en keyifli, en verimli yolu.

(Hızlı) okumayı ve öğrenme stratejilerini işlediğimiz, uyguladığımız bir süreçtir. YES! kelimesi, Yüksek Enerji Sistemi anlamına gelmektedir. En az bir yıllık sürede çalışılmaktadır. Hitap ettiği kitle, en küçüğü ilkokul 3. sınıf öğrencileri olmak üzere, üniversite mezunları, meslek sahipleri ve akademisyenler dahil, üst yaş sınırı yoktur. Lokasyon bağımsızdır, dünyanın her yerinden katılmak mümkündür.

(Hızlı) Okuma ve Öğrenme Stratejileri sistemYES!

Anlamaya odaklar. Öğrenmeyi sağlar. Sınavlara hazırlar. Keyif verir, sanat içerir. “Yalnızca” hafızaya güvenme sıkıntısından kurtarır. Özel bir yetenek gerektirmez.

Beynin tüm sistemlerini kullanabilmek demektir. Akılda tutmayı, hatırlamayı, anlamayı geliştirir, bilgi akışını organize eder. Bilgiler arasında bağlantılar kurar, yeni bilgileri mevcut bilgilerle bütünleştirirsiniz. Böylece bilgiyi beyinde çok boyutlu kodlarsınız. Beyniniz pasif ve edilgen olmaktansa, aktif ve katılımcı hale gelir. Görsel, kinestetik ve semantik hafızayı en verimli şekilde kullanırsınız.

Bu yöntemle, düşünceyi geliştirir, netleştirir, gerekirse düzenlersiniz. “Ne Öğreneceğim, Nasıl Öğrenirim, Ne Öğrendim” aşamalarıyla; anlar, öğrenir, pekiştirirsiniz.

Herhangi bir kitapta, isterseniz bir romanda veya ders kitabında uygulanabilir. Bir çalışma grubunuz varsa, birlikte keyifle öğrenme ve pekiştirme fırsatı sunar.

Özetle, (Hızlı) Okuma ve Öğrenme Stratejileri sistemYES!, hem öğrenmeyi öğrenmenizi hem de konuyu öğrenmenizi en kısa yoldan sağlayan bir yöntemler seti ve uygulamasıdır.

Aramıza katılmak için lütfen e-posta veya DM yollayınız.

Zeka İstasyonu ®