{sistemYES!} Matematik 3-1 Doğal Sayılar, Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi

(Hızlı) Okuma ve Öğrenme Stratejileri’ni matematik dersinde de kullanıyoruz. Matematiği özetlemek, tekrarlamak, hatırlamak, soruları saniyeler içinde çözmek daha kolay oluyor.

İlkokul 3. sınıf matematik dersinin 1. ünitesi, Doğal Sayılar, Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemi konularından oluşuyor, şu detayları içeriyor:

Üç basamaklı doğal sayıları okuma ve yazma, 1000 içinde herhangi bir sayıdan başlayarak birer, onar ve yüzer ileriye doğru ritmik sayma, üç basamaklı doğal sayıların basamak adları, basamaklarındaki rakamların basamak değerleri, en çok üç basamaklı doğal sayıları en yakın onluğa ya da yüzlüğe yuvarlama, 1000’den küçük en çok beş doğal sayıyı karşılaştırma ve sembol kullanarak sıralama, 100 içinde altışar, yedişer, sekizer ve dokuzar ileriye ritmik sayma, aralarındaki fark sabit olan sayı örüntüsünü genişletme ve oluşturma, tek ve çift doğal sayıları kavrama, 20’ye kadar olan Romen rakamlarını okuma ve yazma, doğal sayılarla toplama ve çıkarma işlemi, iki sayının toplamını ve farkını tahmin etme ve tahmini işlem sonucuyla karşılaştırma, zihinden toplama ve çıkarma işlemi yapma, doğal sayılarla toplama ve çıkarma işlemini gerektiren problemleri çözme.

5️⃣7️⃣ sayfada işlenen bu üniteyi, (Hızlı) Okuma ve Öğrenme Stratejileri sistemYES! ile 2️⃣0️⃣ dakikada anlayarak okumak, 2️⃣4️⃣ dakikada yazılı şekilde özetlemek, sonraki zamanlarda ise birkaç dakikada tekrarlayarak pekiştirmek mümkündür.