{Eğitimde} Konumuz: 2023-LGS ve YKS, Evde Hazırlanmak, Kursa Gitmek

Konular öğrencilerin pratik yaşamlarında karşılaştıkları gerçek durumlardır. Bunların aşılması için “yol arkadaşlığı” yapmaya “koçluk” diyoruz.

Sınavlara en iyi nasıl hazırlanılır? Arkadaşlar, “oturup çalışırsınız!” sözünü çok duyarsınız. Ama gelin görün ki problem oradadır. “Oturup çalışmak, öğrenmek” o kadar kolay bir şey değildir. Bunun (biyolojik, psikolojik, çevresel) pek çok nedeni var.

Aslında ideal olanı, son seneye bırakmadan, önceki yıllardan hazır şekilde bu sınavlara ulaşmaktır. Bundan dolayı Zeka İstasyonu paylaşımlarına bakarsanız her sınıf için ayrı ve özel öneriler görürsünüz. (6-7-9-10-11. sınıflar, bu konuda bilgi almak için bize DM yollayabilirsiniz.)

8, 12 veya mezun iseniz ne yapacaksınız? Evde mi, kursta mı? Bizim cevabımız, “fark etmez” olacaktır! Çünkü her koşulda öğrenecek olan sizsiniz. Zeka İstasyonu, evde kendi kendinize hazırlanabileceğiniz koşulları da sizlerle paylaşmaktadır. (Bununla ilgili, “Dümene Geçin” adlı yazıyı şuradan okuyabilirsiniz.)

“Kendi kendine öğrenmek” dünyanın en etkili yöntemidir. Kursa gitseniz veya özel öğretmenlerle hazırlansanız da böyledir. Lütfen bunun detaylarını araştırın. Paylaşımlarımızda bolca örnek göreceksiniz.

Zeka İstasyonu ®